BLOG

Mé první setkání s deníkem


Ten den, kdy mi Motivační deník přistál ve schránce, jsem to vůbec nečekala. Přišel jako blesk z čistého nebe. A doslova mi vyrazil dech. Byl čtvrtek a já přijela domů po několikátém neúspěšném pracovním pohovoru v řadě. Cítila jsem se vyčerpaně. Díky krizi, která vládne světem mě potkala výpověď a v první chvíli
jsem za to byla vděčná. Nesnášela jsem svou práci. Přála jsem si zorganizovat život podle sebe. A tak mě vesmír vyslyšel a já se stala nezaměstnanou. Jenže účtenky nepočkají, proto jsem se vrhla do maratonu „prostě si nějakou práci najdi.“ Můj zakořeněný strach nezůstat bez peněz mě šrouboval do jakéhosi vnitřního tlaku. Jenže když se na něco křečovitě upnete, vysává to z vás energii a pak nevidíte, co máte přímo před nosem.


Ve chvíli naprostého zoufalství mi osud poslal Motivační deník. Od první stránky jsem cítila, jak ve mně list po listu probouzí skrytou vnitřní sílu a odhodlání. Zamilovala jsem si tu vůni kůže a papíru. Motivační citáty mne naplnily odhodláním a nadějí. Pak jsem si vyplnila list, za co všechno jsem v životě vděčná a také Život v kostce, který mi nastínil, co vše už jsem prožila a kolik mě toho ještě v životě čeká. Uvědomila jsem si své silné stránky a co musím udělat. Sepsala jsem si úspěchy, na které jsem v životě hrdá a překvapilo mě, kolik jsem už toho vlastně za svůj život zvládla! Neboť vše, čemu posíláte svou energii, to roste.


Zaplavil mě pocit euforického štěstí, že je vlastně všechno tak, jak má být. Že mě vesmír stále má rád a chystá pro mě něco skvělého. Dovolila jsem si uvěřit, že můžu pustit všechny své strachy z budoucnosti. Dovolila jsem si zhluboka se nadechnout a vtáhnout vzduch do posledního kousku plic. Ať je doba, jaká chce, deník mi vrátil sílu uvěřit a nebát se toho, co přijde.


Protože když se člověk odprostí od svých strachů, přijde něco nečekaného a úžasného. I když to teď zrovna nevidíte, protože se na to úpěnlivě soustředíte. Vrátí se vaše sny a stránku po stránce můžete opět začít psát svůj příběh. I mě pomohl deník najít víru v sebe sama, cestu zpět ke svým snům. Nosím jej neustále u sebe a každou inspirativní myšlenku do něj zapisuji. Někdy stačí jen pohlédnout do tmy a sledovat, co fascinujícího to přinese do vašeho života!

 

3+1 tip jak být v dnešní době šťastná

Vašim osudem je být šťastnou. Hluboko ve svém srdci víte, že je to pravda. I přes situaci, která vás ve vašem běžném životě obklopuje, cítíte tu touhu a naději. Všechno o co v životě usilujeme, co se snažíme dělat a vlastnit, má jednoho společného jmenovatele, jeden jediný důvod. Za tím vším leží nevyslovené a často i nevědomé přesvědčení, že díky tomu “něčemu” budeme šťastnější. A přesto často máme pocit, že se nám větší a trvalejší štěstí záhadně vyhýbá a neustále uniká.

Mám pro vás 3 tipy, které vám pomůžou cestu k vašemu štěstí nastartovat a uchopit i v této nelehké době.

1. Pozor na to co přijímáte do své mysli

V naší mysli se denně honí tisíce myšlenek, které nejsme schopni ovlivnit. Avšak můžeme kontrolovat, které myšlenky k sobě pustíme a které raději zavrhneme. Dopřejte si volbu krásných a pozitivních myšlenek.Protože z myšlenek se stávají slova, ze slov činy, z činů,. návyky, z návyku charakter a z charakteru se rodí váš osud. To co se honí ve “honí” ve vaši hlavě, určuje, jaký bude váš život.

2. Všechno, co prožíváte dnes, je výsledkem rozhodnutí, která jste učinili v minulosti

Je třeba si uvědomit, že všechno co prožíváte v životě, vaše vnitřní pocity a duševní pochody i vnější události, je výsledkem vaši reakce na předchozí události. Den, kdy změníte své reakce, je dnem, kdy se váš život změní k lepšímu! Chcete-li něco jiného, musíte něco jiného také dělat.

3. Obklopte se pozitivním prostředím

Mějte kolem sebe věci, které vás budou podporovat v cestě za vaším štěstím. Můžou to být obrázky sebe sama v době, kdy jste se cítila dobře. Inspirativní citáty, podporující myšlenky. Mějte tyto věci neustále na očích a každý den se připomínejte, že vy jste ta úžasná a šťastná žena, pro kterou tu jste. Jen vy můžete změnit svou cestu.

A jeden tip navíc ...

Naučte se spojit se s tichem ve svém nitru a chápat, že všechno v životě má svůj účel. Zkuste svou radost poslat dál a obklopit se radostí a úsměvy. Více na www.posliradost.cz

2 položek celkem