BLOG

Už jste si splnili svůj sen?

Jsem Lenka a nejsem z podnikatelské rodiny. Nemám vysokou školu a vždy jsem razila přístup „holka, když se chceš někam dostat, uč se od těch nejlepších“. Před 17 lety jsem poprvé překročila komfortní zónu a vrhla se na přímý prodej. Byla to cenná zkušenost, ale už tehdy jsem chtěla mít něco svého...

 

Nyní je rok 2020 a projekt pošli RADOST pomalu začíná vypadat tak, jak jsem si jej představovala na začátku. Projekt s přesahem, osobním rozvojem a vzájemnou inspirací. Chtěla jsem být impulzem. Dát lidem víru v sebe, v jejich jedinečnost. Víru v to, že vše je možné, pokud na sobě začnou pracovat a dokáži vyjít ze své zóny komfortu. Tak, aby když jim bude pak 80 let se na sebe dokázali podívat do zrcadla a upřímně si říci: „prožil jsem svůj život naplno a jsem za to rád.“

 

A tak postupně vznikly motivační dárky. Aby pomáhaly všem, kdo se chtějí rozvíjet, vedly je a dělaly radost. Aby byly tím impulzem, který jim pomůže změnit život. Vyberte si u mě ten svůj impulz. Budu ráda, když mi napíšete, že se pak vaše sny, začaly měnit ve skutečnost.

 

A co mě osobně nabíjí a dělá mi radost? Jsou to zpětné vazby, které mi lidé píšou na produkty nebo samotný projekt. Třeba jako tato, která mi přišla od Martina Tyšera, Díky Lence/PošliRADOST.cz mám radost v ruce každý den. Do svého dřevěného zápisníku, který mi každý den připomíná moje životní poslání, si píšu vše od denních úkolů až po vizi a nápady na rozvoj firmy. Nedám jej z ruky! :)"

 

A komu naposledy jste udělali radost Vy? :-) Nečekejte na vhodnou příležitost. Buďte tou změnou, kterou chcete v životě vidět. Radost je o malých věcech, které můžou mít velký dopad. Třeba upřímný úsměv nebo objetí člověku, který jej v dané chvíli potřebuje.

 

Článek převzat z časopisu PATRIOT, https://www.patriotmagazin.cz/

Mé první setkání s deníkem


Ten den, kdy mi Motivační deník přistál ve schránce, jsem to vůbec nečekala. Přišel jako blesk z čistého nebe. A doslova mi vyrazil dech. Byl čtvrtek a já přijela domů po několikátém neúspěšném pracovním pohovoru v řadě. Cítila jsem se vyčerpaně. Díky krizi, která vládne světem mě potkala výpověď a v první chvíli
jsem za to byla vděčná. Nesnášela jsem svou práci. Přála jsem si zorganizovat život podle sebe. A tak mě vesmír vyslyšel a já se stala nezaměstnanou. Jenže účtenky nepočkají, proto jsem se vrhla do maratonu „prostě si nějakou práci najdi.“ Můj zakořeněný strach nezůstat bez peněz mě šrouboval do jakéhosi vnitřního tlaku. Jenže když se na něco křečovitě upnete, vysává to z vás energii a pak nevidíte, co máte přímo před nosem.


Ve chvíli naprostého zoufalství mi osud poslal Motivační deník. Od první stránky jsem cítila, jak ve mně list po listu probouzí skrytou vnitřní sílu a odhodlání. Zamilovala jsem si tu vůni kůže a papíru. Motivační citáty mne naplnily odhodláním a nadějí. Pak jsem si vyplnila list, za co všechno jsem v životě vděčná a také Život v kostce, který mi nastínil, co vše už jsem prožila a kolik mě toho ještě v životě čeká. Uvědomila jsem si své silné stránky a co musím udělat. Sepsala jsem si úspěchy, na které jsem v životě hrdá a překvapilo mě, kolik jsem už toho vlastně za svůj život zvládla! Neboť vše, čemu posíláš svou energii, to roste.


Zaplavil mě pocit euforického štěstí, že je vlastně všechno tak, jak má být. Že mě vesmír stále má rád a chystá pro mě něco skvělého. Dovolila jsem si uvěřit, že můžu pustit všechny své strachy z budoucnosti. Dovolila jsem si zhluboka se nadechnout a vtáhnout vzduch do posledního kousku plic. Ať je doba, jaká chce, deník mi vrátil sílu uvěřit a nebát se toho, co přijde.


Protože když se člověk odprostí od svých strachů, přijde něco nečekaného a úžasného. I když to teď zrovna nevidíš, protože se na to úpěnlivě soustředíš. Vrátí se tvoje sny a stránku po stránce můžeš opět začít psát svůj příběh. I mě pomohl deník najít víru v sebe sama, cestu zpět ke svým snům. Nosím jej neustále u sebe a každou inspirativní myšlenku do něj zapisuji. Někdy stačí jen pohlédnout do tmy a sledovat, co fascinujícího to přinese do tvého života!

Magda

 

3+1 tip jak být v dnešní době šťastná

Tvým osudem je být šťastnou. Hluboko ve svém srdci víš, že je to pravda. I přes situaci, která tě ve tvém běžném životě obklopuje, cítíš tu touhu a naději. Všechno o co v životě usiluješ, co se snažíš dělat a vlastnit, má jednoho společného jmenovatele, jeden jediný důvod. Za tím vším leží nevyslovené a často i nevědomé přesvědčení, že díky tomu “něčemu” budeš šťastnější. A přesto často máš pocit, že se ti větší a trvalejší štěstí záhadně vyhýbá a neustále uniká.

Mám pro tebe 3 tipy, které ti pomůžou cestu k tvému štěstí nastartovat a uchopit i v této nelehké době.

1. Pozor na to co přijímáš do své mysli

V naší mysli se denně honí tisíce myšlenek, které nejsi schopna ovlivnit. Avšak můžeš kontrolovat, které myšlenky k sobě pustíš a které raději zavrhneš. Dopřej si volbu krásných a pozitivních myšlenek. Protože z myšlenek se stávají slova, ze slov činy, z činů, návyky, z návyku charakter a z charakteru se rodí váš osud. To co se “honí” ve tvé hlavě, určuje, jaký bude tvůj život.

2. Všechno, co prožíváš dnes, je výsledkem rozhodnutí, která jsi učinila v minulosti

Je třeba si uvědomit, že všechno co prožíváš v životě, tvé vnitřní pocity a duševní pochody i vnější události, je výsledkem tvé reakce na předchozí události. Den, kdy změníš své reakce, je dnem, kdy se tvůj život změní k lepšímu! Chceš-li něco jiného, musíš něco jiného také dělat.

3. Obklop se pozitivním prostředím

Měj kolem sebe věci, které tě budou podporovat v cestě za tvým štěstím. Můžou to být obrázky sebe sama v době, kdy jsi se cítila dobře. Inspirativní citáty, podporující myšlenky. Měj tyto věci neustále na očích a každý den si připomínej, že jsi ta úžasná a šťastná žena, pro kterou tu jsi. Jen ty můžeš změnit svou cestu.

A jeden tip navíc ...

Nauč se spojit s tichem ve svém nitru a chápat, že všechno v životě má svůj účel. Udělej radost sobě i ženám, které máš ráda třeba touto sadou  Sebevědomá žena.

Zkus svou radost poslat dál ....více taky na www.posliradost.cz

3 položek celkem