Sebeláska

 

 

Co je to sebeláska?

Sebeláska je klíčovým kamenem našeho vnitřního klidu a osobního růstu. Jde o přijetí sebe sama se všemi nedostatky i přednostmi a o schopnost být k sobě laskavá a pečující. Důležitost sebelásky bychom neměli podceňovat. Je základem pro zdravé vztahy s ostatními a pro naší celkovou životní spokojenost. Zeptej se sama sebe, co teď právě cítíš a co potřebuješ?

Sebeláska a psaní deníku

Jedním ze způsobů, jak posílit sebelásku, je i psaní deníku. Proces zaznamenávání myšlenek a pocitů na papír nám umožňuje hlouběji se zamyslet nad tím, kým jsme, a ocenit naše jedinečné schopnosti. Jednou z metod psaní deníku je i journaling. Pomůže ti rozpoznat a zpracovat tvé emoce, což je zásadní pro osobní rozvoj a sebepoznání. Povede tě k seberozvoji, sebepoznání i rozvíjení tvé sebelásky.

Využití samolepek do deníku

Použití sebeláskových samolepek v deníku může tento proces ještě umocnit. Samolepky ti mohou sloužit jako vizuální připomenutí tvých cílů a plánů, v tomto případě: být k sobě laskavá. Otázky, neboli journaling prompts, si můžeš nalepit na stránku do deníku a odpovědět si na ně. Upřímně a s respektem. Tyto otázky nebo výzvy, tě navedou k hlubšímu přemýšlení a sebepoznání.

Citáty a mantry zase použij k vyzdobení stránek tvého deníku a k připomínce toho, jak je důležité mít se ráda.

Pokud tě psaní deníku a journaling zajímá více, přidej se do skupiny na Facebooku "Pojď si psát deník" nebo navštiv webovou stránku www.denikovani.cz. Zde najdeš spoustu inspirace, tipů a nápadů pro tvé další psaní.